Pripravte sa na sťahovanie

Sťahovanie

Takmer každý sťahovanie aspoň raz v živote zažil. Sťahovanie z podnájmu do podnájmu, z dediny do mesta či naopak, sťahovanie za prácou, či do väčšieho alebo menšieho bytu a sú aj takí, ktorí doslova kočujú z miesta na miesto. Sťahovanie býva dosť náročná záležitosť a to nie len technicky, ale aj finančne. Niekedy sa tomu ale nedá vyhnúť a práve preto sme tu my, profesionáli s vybavením a dlhoročnými skúsenosťami, aby sme Vám to uľahčili a presťahovali Vás diskrétne, bez stresu a samozrejme aj za výhodných finančných podmienok.

Aké auto objednať na sťahovanie

Výber auta na sťahovanie je dôležitý preto, aby sa efektívne využilo a tým aj ušetrilo čas potrebný na celú službu. Dodávkové auto je vhodné na pár kúskov nábytku, bielej či čiernej techniky alebo mechov či škatúľ s osobnými vecami. Ak už potrebujete presťahovať celý byt, dom či firmu, je lepšie väčšie skriňové auto, aby sa Vám všetko zmestilo naraz a mohlo uložiť tak, aby sa náklad previezol bez poškodenia. K dispozícii je aj kombinácia s použitím 2-3 áut a tým aj zväčšenie objemu na 34 m3 resp. až 51 m3 a užitočnou nosnosťou až do 4 ton. Autá sú vybavené baliacimi pomôckami, dekami, fóliami, popruhmi, gurtňami a molitanmi, aby sa všetko bezpečne a spoľahlivo dostalo až do cieľa.

Auto s hydraulickou plošinou

Auto s hydraulickou plošinou je vhodné nie len na sťahovanie nábytku, ale aj na prepravu ťažkých bremien či vecí ako sú trezor, pianíno, motorka, štvorkolka, malo-traktor či stroj a podobne. Vďaka hydraulickej plošine vieme naložiť a vyložiť Váš tovar či bremeno aj tam, kde nie je zabezpečená nakladacia rampa alebo možnosť nakládky a vykládky pomocou vysokozdvižného vozíka. Na vozidle je k dispozícii aj nízkozdvižný paletový vozík vhodný na manipuláciu s tovarom na paletách.

Koľko nosičov na sťahovanie

Na základe našich skúseností Vám poradíme, koľko chlapov – nosičov je najvýhodnejšie na sťahovanie zabezpečiť, aby sa služba dala urobiť efektívne a s minimálnymi prestojmi, čo znamená aj za výhodnú cenu. Optimálny počet je možné dohodnúť podľa konkrétnych podmienok, počtu poschodí, množstva sťahovaných vecí a podobne.

Balenie

Ak si balíte veci a nábytok svojpomocne, tak je dobré používať pevnejšie škatule alebo vrecia, aby nedochádzalo k ich roztrhnutiu a tým aj poškodeniu vecí. Je dobré do nich nakladať len toľko, aby sa dali debničky či škatule stohovať, vrecia zaviazať alebo zalepiť, aby sa mohol lepšie využiť nákladný priestor auta. A netreba zabúdať na to, že s nimi budete chcieť po presťahovaní hýbať aj sami, tak aby neboli prehnane ťažké. Nezabúdajte na označenie, ktoré Vám zjednoduší a urýchli vybaľovanie a my budeme vedieť čo obsahujú, aby sme s nimi bezpečne manipulovali. V prípade požiadavky zabezpečíme balenie aj prípravu vecí na sťahovanie my, aby boli bezproblémovo a spoľahlivo prenesené, naložené a presťahované. Na balenie a prípravu na sťahovanie máme k dispozícii škatule, lepiace pásky, vrecia, molitanové podložky, deky, stretch a bublinkové fólie, upínacie popruhy, gurtne a podobne.

Montáž a demontáž

Ak nemáte skúsenosti s demontážou police, vešiakovej steny, kuchynskej linky, obývacej zostavy, dvierok zo skrine, garniže či lustra, alebo na to nemáte náradie, nevadí. My vieme zabezpečiť aj demontáž a po dohode aj následnú montáž presťahovaných vecí a zariadenia.

Termín sťahovania

Je dobré si vopred a včas dohodnúť termín sťahovania, pretože sa zvykne nazbierať viac objednávok a už je potom ťažké vyhovieť Vašej požiadavke na termín, ktorý by Vám vyhovoval. Je ale našou prioritou, aby sme Vám vyšli v ústrety a našli spoločne vyhovujúce riešenie. Objednať sťahovanie aj s prípadnou predbežnou bezplatnou obhliadkou je možné telefonicky alebo mailom. Malé prevozy vieme po dohode zabezpečiť aj do hodiny od objednávky.

Vypratanie bytu, domu či firmy

Pri sťahovaní je celkom prirodzené, že zistíte, koľko starých a nepotrebných vecí skladujete. Máme pre Vás riešenie a zabezpečíme vypratanie bytu či firmy, skladu, pivnice či garáže a aj odvezieme starý a nepotrebný nábytok či zariadenie, alebo nepoužívané veci do zberného dvora. Odber pre súkromné osoby je bezplatný. Ako triediť odpad je výstižne popísané na stránkach firmy Kosit v sekcii „pokyny pre občanov“. Po ukončení sťahovania či pred predajom bytu môžeme vysťahované priestory po dohode upratať a pripraviť na odovzdanie.

Pianíno, kopírka, trezor či stroj

Keďže k životu patria aj náročnejšie úlohy, vieme zrealizovať aj prenos a prevoz ťažších bremien ako sú pianína, klavírne krídla, trezory, kopírky, stroje, technologické zariadenia a iné neštandardné veci, ktoré nie je možné prenášať či prevážať obyčajným spôsobom.

Bezplatná obhliadka pred sťahovaním

K dispozícii je aj bezplatná obhliadka a navrhnutie najvhodnejšieho postupu pri sťahovaní a zároveň aj termínu ktorý Vám bude vyhovovať. Naše dlhoročné skúsenosti pri práci s nábytkom, zariadením a naše referencie Vám zaručujú, že budete spokojní aj so systémom sťahovania ako aj s výslednou cenou za službu. Našou prioritou je každodenná spokojnosť našich klientov.